"...Autyzm od A do Z... Kujawsko-pomorskie Centrum Diagnozy i Terapii dla Dzieci z Autyzmem i Całościowymi Zaburzeniami Rozwojowymi."

Celem projektu jest wyjście naprzeciw potrzebom dzieci niepełnosprawnych województwa kujawsko-pomorskiego, u których zdiagnozowano bądź podejrzewa się występowanie autyzmu lub innych, całościowych zaburzeń rozwojowych takich jak: cechy autyzmu czy Zespół Aspergiera.

W niniejszym projekcie za wizję pożądanego stanu rzeczy przyjęto stworzenie trwałego i efektywnego programu zmierzającego do podniesienia jakości życia dzieci niepełnosprawnych tj. dzieci z autyzmem i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz ich rodzin.

Środkiem do osiągnięcia pożądanego stanu rzeczy ma być utworzenie Kujawsko - Pomorskiego Centrum Diagnozy i Terapii dla dzieci z Autyzmem i Całościowymi Zaburzeniami Rozwojowymi, w ramach, którego działać będzie:

Projekt „Autyzm od A do Z”
Priorytetem powyższych zadań jest zapewnienie wielostronnej pomocy w zakresie:

logo pfron

Płatne przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków PFRON w wysokości 40 000,00 zł w ramach umowy nr SPN.III.8145-5-55/3052-25/2010